Замки Золотої підкови частина друга

Маршрут екскурсії «Золота підкова Львівщини» названий так не даремно. Адже і справді, у східно-південній стороні Львова розташувалась велика кількість різноманітних пам’яток історії, археології та архітектури. Вони утворюють велике півколо, яке формою нагадує кінську підкову. Оскільки за один день відвідати їх неможливо, найчастіше даний маршрут розділяють на дві частини. В подорожі «Золота підкова Львівщини» (частина 2) Ви матимете змогу ознайомитись із наступними об’єктами:

Залиште свої данні і ми передзвонимо

Або

Замовляйте екскурсію за номерами

(067)769-95-69

(066)954-40-16

(093)468-31-44

Городище міста Звенигород (ІХ-ХІІІ ст.)

Могутнє староруське місто Звенигород розвивалось серед просторої заболоченої рівнини, на широкому природному пагорбі, площею біля двох гектарів. У період з 80-х рр. XI ст. по 1141-й р. місто виконувало роль столиці Звенигородського князівства. Довгий час Звенигород вважався неприступним. Вперше захопили і зруйнували його монголо-татарські орди, на чолі з ханом Батиєм, в 1241 р., коли вони просувались в Європу. В пізніші часи природній пагорб посеред боліт використовувався для оборони власниками цих земель, проте місто не змогло відродити свою велич. Сьогодні у підніжжі городища, відкрито цікавий і великий музей в спеціально збудованому для нього приміщенні та встановлено величний пам'ятник жителям Звенигорода.

Старосільський замок (ХVІ-ХVІІ ст.)

Один із найбільших замків України, оборонні стіни якого оточують подвір’я, площею в 2 га. Розбудований до сучасних розмірів відомим меценатом української культури – князем Констянтином Острозьким, він не піддався навіть могутній стотисячній турецькій армії, яка проходила цими землями в кінці ХVІІ ст. З початку ХХ-го ст. замок стоїть під впливом природних стихій без належного догляду. Проте, навіть в такому, невідреставрованому стані, він і сьогодні вражає нас своїми розмірами, величчю та грандіозністю середньовічних фортифікацій

Свірзький замок (ХV-ХVІІ ст.)

Замок, перебудований в XVII ст. братами Свірзькими, розташований над ставом, у наймальовничішому місці стародавнього українського села Свірж, вважається одним із найкрасивіших і найромантичніших в Україні. Він є яскравим зразком періоду пізнього ренесансу, в якому гармонійно поєднані оборонні та житлові функції. З 70-х років минулого століття до сьогодні замок належить Спілці архітекторів та художників України, і в ньому тривають реставраційні роботи, з метою відкриття експозиції та влаштування місця відпочинку людей творчості.

Унівська Свято-Успенська лавра (ХІ-ХVІ ст.)

Свято-Успенська Лавра Студійського уставу в Уневі – це один із найдавніших монастирів на Русі, найвідоміша духовна святиня Галичини. Розташована вона серед прекрасного ландшафту, у підніжжі пагорбів Гологірського масиву. Сучасні споруди дійшли до нас з войовничого ХVІ ст., коли навіть окремо розташовані монастирі споруджувались у вигляді оборонних твердинь. Лавра сьогодні – це великий паломницький центр для тисяч прочан, які прямують поклонитися чудотворній іконі Святої Богородиці та напитись цілющої джерельної води.

 

Деякі об’єкти, які ми оглядаємо під час даної екскурсії є діючими музеями. Вхідні квитки в ці музеї оплачуються самостійно

(Відвідали 152 разів, 1 відвідувань сьогодні)