Замки Закарпаття

Територія Закарпатської області – це унікальний природно-географічний та національно-культурний регіон України. Потрапляючи в Закарпаття, ми немов переносимось на територію іншої держави із своєю глибокою історією, цікавими народними традиціями, величною архітектурою. Проте, напевно, найбільшим багатством цього краю є його природні умови, створені особливим розташуванням карпатського масиву, який, вигинаючись великою підковою, з трьох сторін оточує ці землі, захищаючи від вітрів і негоди. Споконвіків гори були захисниками не лише від природних катаклізмів, але й від численних ворожих нападів. Для надійнішої оборони регіону, жителі Закарпаття, впродовж багатьох століть, спорудили могутню систему укріплень у вигляді замків та фортець. Ці оборонні споруди виконували також роль феодальних центрів та функції контролю за важливими міжнародними торговими шляхами, адже регіон, розміщений майже в центрі Європи, займає важливе стратегічне розташування.

 

Залиште свої данні і ми передзвонимо

Або

Замовляйте екскурсію за номерами

(067)769-95-69

(066)954-40-16

(093)468-31-44

В екскурсії до замків Закарпаття пропонуємо Вам відвідати чотири замки Закарпатської області:

Замок «Сент Міклош» в с. Чинадієво.

Він був споруджений в долині р. Латориці на рубежі XIV та XV ст., як родинне гніздо для місцевих угорських баронів. Замок дійшов до нас не в найкращому стані – впродовж століть його декілька разів перебудовували та реставрували, а останніх 70 років тут була тюрма, сільрада, управління лісгоспу, військова частина, склад. Декілька років тому споруду віддали у концесію і замок отримав ще один шанс на продовження свого життя, цього разу вже, як музей.

Замок «Паланок» в м. Мукачево.

Чи не наймогутніший замок на території центральної Європи, вперше згадується у XI ст. на вершині 68-ми метрової гори вулканічного походження, природа сама створила ідеальне місце для захисту. Розбудовуючи замок впродовж XIV-XVII ст., власники спорудили декілька оборонних рубежів, завдяки чому, його жодного разу штурмом так і не було здобуто. Сьогодні замок Паланок відвідують тисячі туристів, оглядаючи декілька музейних експозицій в його стінах, вони ознайомлюються з його історією.

Ужгородський замок.

Споруджений на пагорбі, над річкою Уж, цей замок вважається одним із найстаріших у Європі. Він згадується ще у IX ст., коли на цих землях жив словянський народ «білі хорвати». Найбільшої перебудови замок зазнав в XVI-му ст. Для захисту від вогнепальної зброї тут були споруджені нові укріплення у формі бастіонів. З 1947-го року в замковому палаці діє багатий краєзнавчий музей, декілька експозицій та виставок.

Мисливський замок графів Шенборнів в с. Санаторій «Карпати».

Цей унікальний за архітектурою мисливський відпочинковий замок було споруджено в кінці XIX-го ст., наслідуючи готичні та романські мотиви. Біля замку, за наказом графа Бухейма Шенборна розбито красивий парк-дендрарій, з великою кількістю рідкісних дерев, кущів та рослин, а в ньому викопано став, який своєю формою відтворює карту Австро-Угорської імперії. На території парку бере початок джерело, вода якого має омолоджувальні властивості. В післявоєнний час в парку побудовано декілька нових корпусів та створено санаторій «Карпати», по спеціалізації серцево-судиних захворювань, який діє донині.

Також, під час цієї поїздки, Ви зможете ближче ознайомитись з історією цього унікального краю, умовами проживання та побутом місцевого населення, а в дорозі, переїжджаючи через Карпатський масив – вдосталь намилуватись неповторними карпатськими краєвидами.

 

Деякі об'єкти, які ми оглядаємо під час даної екскурсії є діючими музеями. Вхідні квитки в ці музеї оплачуються самостійно

(Відвідали 181 разів, 1 відвідувань сьогодні)