Почаївська лавра

На землях Західної України розташовується велика кількість пам’яток сакральної та оборонної архітектури. Виїжджаючи зі Львова у східному напрямку, Ви неодмінно натрапите на декілька споруд такого типу. В екскурсії до Почаївської лаври, озера Святої Анни та Кременецького замку ми пропонуємо відвідати наступні об’єкти:

Залиште свої данні і ми передзвонимо

Або

Замовляйте екскурсію за номерами

(067)769-95-69

(066)954-40-16

(093)468-31-44

Свято-Успенська Почаївська лавра

В Почаєві Вам відкриються двері найбільшої святині Західної України, великого релігійного осередку православного світу, другого за значенням на території України, після Києво-Печерської – Почаївської Свято-Успенської лаври. Слово «лавра» має грецьке походження і перекладається, як вулиця, або провулок. В давнину великі монастирі, келії яких утворювали такі провулки називали лаврами. На сьогодні статусу лаври удостоїлось тільки чотири монастирі на українських землях, один із них знаходиться в Почаєві. Монастир заснований ще у важкому XIII-му ст., за сім століть розвитку пережив біля десяти війн, піднімався від абсолютного зубожіння до вершин розквіту, від гонінь і репресій до вищої духовної слави. Історія Лаври – незаперечне підтвердження невидимого Покрову Пресвятої Діви Марії. Ансамбль споруд, увінчуючи високий виступ Кременецьких гір над мальовничою долиною річки Іква, дуже виразно домінує в ландшафті, завдяки чому його золоті бані та хрести здалеку зачаровують та манять своєю величністю.

Цілюще джерело Святої Анни

За легендою, записаною зі слів старожилів села Онишківці, в тому місці, де споруджено сучасний храм, колись стояла сільська дерев’яна церква, яку спалили татари під час одного із своїх частих набігів. Невдовзі, тут забило досить потужне джерело, біля якого місцевий хлопчина знайшов ікону Святої Праведної Анни. А воду джерела, до якого приходили в духовних справах люди, радянська влада не змогла закрити навіть важкими бетонними плитами. Сьогодні село Онишківці – чи не найвідвідуваніше місце Рівненської області, великий осередок паломництва. Щодня до Святого джерела Св. Анни прямують незчисленні потоки віруючих, тому, що і досі тут трапляються чудеса зцілення.

Кременецький замок

В 1241-му р., під час першої великої навали степових народів, яких ми називаємо монголо-татарами, цей замок першим у Європі не піддався могутній армії хана Батия, який довів її аж до Чехії. На протязі XIV-XVI ст. замок в Кременці розбудовували і зміцнювали, одного часу він належав навіть королеві Речі Посполитої Боні Сфорца (до речі замкову гору, і сьогодні називають «Боною»). Замок розташовується на вершині 100-метрової гори з крутими схилами, і тільки вузький довгий перешийок зв’язує її з іншими вершинами. Саме ці чудові природні умови та міцні кам’яні стіни робили його майже неприступним. Замок залишався недосяжним до 1648-го р., коли його вперше змогли захопити козаки Богдана Хмельницького. З того часу замкові стіни стоять без належного догляду під впливом всіх природних стихій. Декілька років тому в замку почались реставраційні роботи з метою відкриття музейної експозиції.

Маршрут даної екскурсії проходить в надзвичайно мальовничій місцевості. Вашому погляду будуть відкриті і широкі поля, і високі, вкриті лісами пагорби, і затишні західноукраїнські містечка та села. В дорозі Ви зможете вдосталь насолодитись цією неповторною красотою.

Деякі об'єкти, які ми оглядаємо під час даної екскурсії є діючими музеями. Вхідні квитки в ці музеї оплачуються самостійно

(Відвідали 51 разів, 1 відвідувань сьогодні)