Королівська Жовква

Туристичний маршрут «Королівська Жовква та Крехівський монастир Святого Миколая» користується особливою популярністю завдяки великій насиченості пам’ятками архітектури державного значення. Їдучи на екскурсію даним маршрутом, Ви матимете змогу ознайомитись із наступними історичними об’єктами:

Залиште свої данні і ми передзвонимо

Або

Замовляйте екскурсію за номерами

(067)769-95-69

(066)954-40-16

(093)468-31-44

Королівське місто Жовква (кінець XVI- XVII ст.)

Жовква – єдине, збережене на території України, «ідеальне» місто-фортеця епохи Ренесансу. Заснував місто великий воїн – коронний гетьман Речі Посполитої, Станіслав Жолкевський, на рубежі 16 та 17 ст., і від його прізвища місто отримало свою назву. З часу забудови до сьогодні в Жовкві вціліли практично всі споруди тієї героїчної епохи. На відміну від багатьох інших українських міст, тут збереглись навіть елементи міських оборонних споруд – замок, частина міських мурів, декілька оборонних веж та дві в’їзні оборонні брами. За кількістю та цінністю архітектурних пам'яток Жовква посідає друге місце в області після Львова – це ще одне місто-музей під відкритим небом. Містечко зберегло свій неповторний колорит XVII ст. Із 1994 року історичному центру Жовкви наданий статус Державного історико-архітектурного заповідника. На невеликій території знаходиться близько 55 пам'яток архітектури, в тому числі світового рівня.

Крехівський монастир Святого Миколая (XVII ст.)

Василіанський монастир розташований за 16 км. на захід від Жовкви, у підніжжі гірської гряди Українського Розточчя, в надзвичайно мальовничій околиці, серед лісистих пагорбів, багатих на джерела та печери. Заснований монастир на початку 17-го ст. двома православними монахами Іоілом та Сильвестром. Перших декілька років монахи проживали в природних печерах кам’яного виступу на вершині одного з пагорбів, який місцеві жителі з давніх часів називали каменем Тимоша. В 20-х рр. 17-го ст., при фінансовій підтримці Станіслава Жолкевського, монахи збудували монастирський комплекс вже в тому місці, де він знаходиться зараз. Майже з початку існування монастиря у монастир потрапила ікона Святого Миколая, яка славилася своїми чудотворними властивостями, і притягувала до себе величезну кількість паломників з навколишніх земель. В середині 17-го ст. монахи збудували кам’яні стіни та вежі для оборони монастиря, які вціліли до сьогоднішнього дня. Весь радянський період монастир був закритий, а в його приміщеннях діяла школа-інтернат для сиріт. Після здобуття Україною незалежності, монахи повернулись сюди, відновили всі споруди, впорядкували територію та продовжують працювати на благополуччя монастиря.
Монастирський ансамбль сьогодні – це духовна перлина та пам'ятка архітектури національного значення, яка вже понад чотири століття є місцем масового паломництва для тисяч прочан з усіх навколишніх земель. Після огляду монастирського комплексу у Вас буде можливість, проходячи лісовою стежкою по території Яворівського Національного природного парку, відвідати печери, в яких зародилось чернече життя та напитись святої води із монастирського джерела.

Деякі об'єкти, які ми оглядаємо під час даної екскурсії є діючими музеями. Вхідні квитки в ці музеї оплачуються самостійно

(Відвідали 70 разів, 1 відвідувань сьогодні)