Екскурсія в Карпати

Неповторні панорами карпатських гір на фоні синього неба, численні потоки гірської води, цілющі мінеральні джерела, стрункі смерічки приваблюють, зачаровують і дають відпочинок. В Карпатах знаходиться більше половини усіх видів флори і фауни України. Задля збереження, відтворення і раціонального використання ландшафтів українських Карпат, створено цілий ряд природозаповідних комплексів, серед них – Національний природний парк «Сколівські Бескиди».

Залиште свої данні і ми передзвонимо

Або

Замовляйте екскурсію за номерами

(067)769-95-69

(066)954-40-16

(093)468-31-44

У львівських Карпатах, поблизу містечка Сколе, районному центрі Львівської області, створено одну із таких заповідних зон – Сколівський Національний природний парк. На площі 35 га за мільйони років існування карпатського масиву сформувалась велика кількість неповторних природних місць. В них гармонійно поєднуються ландшафти, рослинність та тваринний світ, які своєю унікальністю сприяють моральному та фізичному відпочинку відвідувачів. Під час екскурсії, Ви матимете змогу відвідати два такі природні об’єкти. По території парку протікає річка Кам’янка, вода якої, у вузькому місці, стиснутому високими горами, стрімко стікає, утворюючи пороги та каскади. Один із цих каскадів, висотою біля п’яти метрів місцеві жителі здавна називають «водоспад Кам’янка». Окрім можливості помилуватися незабутнім видовищем, Вам також вдасться, за бажанням, скупатися в цій джерельно-чистій гірській воді. За водоспадом, вода річки Кам’янка, пробиваючись горами, створила каньйон, глибиною близько тридцяти метрів із скелястими краями.

Наступне диво природи розташувалося на вершині гори поблизу водоспаду – озеро Журавлине (Мертве). Утворилося воно давним-давно, внаслідок провалу частини гірської породи. За тисячі років це глибоке провалля заповнилося рештками дерев та рослинності, а також водою двох гірських джерел. На дні озера проходить постійний процес перегнивання цих рослинних рештків, внаслідок чого вода набуває чорного забарвлення та утворюється вуглекислий газ, який піднімаючись на поверхню не дає можливості виникнути і розвиватися у воді представникам фауни. Завдяки цим особливостям озеро назвали Мертвим. Іншу, красивішу і мелодійнішу назву – Журавлине, озеру дала невеличка червона карпатська ягода журавлина, якої вдосталь росте на його торф’яних берегах.

У другому кінці Cколівського району розташувалась унікальна пам’ятка давньоруської архітектури – комплекс споруд наскельної фортеці Тустань. Метою будівництва цієї, колись могутньої оборонної споруди був захист кордонів Галицько-Волинської держави. Будівництво розпочалось у 9 ст., а найбільшого розквіту вона досягла у 13 ст. Тоді її висота складала 85 м. З 16 ст. розпочався занепад фортеці. На сьогодні, крім залишків Тустані, відвідувачі мають можливість оглянути музей, в якому відтворені всі особливості будівництва, періоди функціонування та історичні події, пов’язані з фортецею. Окрім оборонного призначення, комплекс споруд виконував також функцію контролю важливого торгового шляху, яким проїжджала величезна кількість торгових караванів, а охоронці, беручи в них мито, промовляли: «Тут стань», від чого і пішла назва фортеці.

Проте, напевно найбільше багатство українських Карпат – це джерела з унікальними лікувальними водами, гірські ягоди, лікарські трави, гриби, інші продукти харчування, вирощені в цьому унікальному, екологічно-чистому регіоні, та страви, приготовлені з них, яких Ви можете скуштувати на місцевих ярмарках біля водоспаду та фортеці.

Деякі об'єкти, які ми оглядаємо під час даної екскурсії є діючими музеями. Вхідні квитки в ці музеї оплачуються самостійно

(Відвідали 239 разів, 1 відвідувань сьогодні)